Linkbuilding

Linkbuilding v České republice

Linkbuilding je získávání zpětných odkazů na webovou stránku z kvalitních zdrojů. Občas se lidé domnívají, že je to stejné jako nákup na burze. Tak tomu v žádném případě není. Nákup znamená hromadné rozmístění, při kterém je obtížné zmonitorovat nekvalitní zdroje (a ty jsou v takovém nákupu obsaženy vždy). Tato metoda přináší jen krátkodobý výsledek, jestliže ho nebudeme nadále udržovat.

Linkbuilding vyžaduje opravdu pečlivou práci při získávání zpětných odkazů. Každý zdroj se v tomto případě vybírá individuálně. Při výběru jsou posuzovány takové ukazatele, jako je návštěvnost zdroje, kvalita jeho obsahu, absence filtrů ze strany vyhledávacích systémů. Hlavním plusem této metody je stabilní a dlouhotrvající efekt. Avšak tento způsob vyžaduje více času ve srovnání s nákupem odkazů na burze.

Bez ohledu na to, jak moc se o odkazech diskutuje, SEO webové stránky se stále nemůže obejít bez kvalitního odkazového profilu. Důležitým momentem při rozmisťování vnějších odkazů je jejich postupný stabilní přírůstek. Při správně prováděném linkbuildingu webu dosahuje vyšší návštěvnosti (díky procházení přes odkazy) a zvyšování reputace (za cenu toho, že na ni odkazují jiné trustové zdroje).

Jaké jsou výhody linkbuildingu?

Co vše patří mezi služby linkbuildingu ve společnosti SEOmetria.cz

  1. Základní orientace optimalizace je spojena s crowd marketingem. Jsou to odkazové příspěvky z fór, tematických komunit, z webových stránek „dotaz – odpověď“ a podobných.
  2. Existuje možnost varianty vytvoření PBN. Tento způsob funguje hlavně v USA.
  3. Outreach. Tento druh linkbuildingu je postaven na umístění zpětného odkazu po dohodě s majiteli platforem (článek v blogu, rozhovor atd.).

Obraťte se na nás! Nabízíme komplexní řešení tvorby vnějšího odkazového profilu pro Vaši webovou stránku.